10 najlepších mikrofónov, ktoré si môžete kúpiť na spustenie svojho podcastu

Mikrofón je úplne základné vybavenie pre podcasting. Umožňuje nám preniesť energiu zo zvukových vĺn na elektrický signál, ktorý potom možno zaznamenať, manipulovať, distribuovať a dokonca poslať späť do vzduchu!

Každý podcaster potrebuje na spustenie základný a pohodlný mikrofón. Tu je zoznam 10 najlepších mikrofónov, ktoré si môžete kúpiť na spustenie svojho podcastu.

Dynamický mikrofón Samson Q2U USB / XLR

Samson Q2U patrí medzi 10 mikrofónov, ktoré si môžete kúpiť na spustenie svojho podcastu. Ponúka vysoko kvalitný zvuk a je to dynamický mikrofón.

Má kardioidný polárny vzor snímania, ktorý blokuje nežiaduci šum / šum pozadia. Mikrofón je dodávaný s USB a XLR výstupom, ktorý vám umožní počúvať počas nahrávania.

Mikrofón Maono AU-A04TR

Maono AU-A04TR má tiež kardioidný polárny vzor snímania, vďaka ktorému je zvukový záznam čistý. Zachytáva nízky vlastný hluk a má vysoký výkon. Tento mikrofón má funkciu proti rušeniu, ktorá blokuje nežiaduci hluk.

Má tiež 16 mm elektretový kondenzátorový snímač, ktorý dokáže poskytnúť silnú basovú odozvu. Maono prichádza za veľmi konkurenčné ceny.

Kondenzátorový USB mikrofón Fine T669

Mikrofón sa veľmi pohodlne používa, keďže sa pripája cez USB port. Má funkciu Plug and Play, ktorá nepotrebuje žiadny externý softvér na pevný disk.

Má tiež nastaviteľný nožnicový mikrofónový stojan, ktorý uľahčuje nahrávanie a má pop filter s dvoma vrstvami. Dvojvrstvové pop filtre znižujú šum a robia vašu nahrávku veľmi čistou.

Maono AU-A04 kondenzátorový mikrofón

Tento mikrofón je veľmi všestranný a je vybavený čipovou sadou dobrej kvality. Dokáže nahrávať váš hlas pripojením k portu USB 2.0. Podporuje funkciu Plug and Play a nevyžaduje žiadny externý softvér.

Kondenzátor Manono AU-A04 má zvýšenú frekvenciu, ktorá zaisťuje dobrú kvalitu zvuku. Funguje na akomkoľvek operačnom systéme počítača, Windows, Mac alebo Linux. Mikrofón je dobrou alternatívou pre podcasty, prehrávače a hlasových umelcov.

Mikrofón HyperX SoloCast

Mikrofón je najlepšou voľbou pre prehrávače, video streamery a podcastery. Ponúka vám jednoduchý plug and play audio záznam, ktorý vám umožní nahrávať bez námahy bez toho, aby ste museli sťahovať softvér ovládača alebo nastavovať prijímač.

HyperX je vybavený “klepnutím na stlmenie zvuku” senzorom, ktorý umožňuje pozastaviť nahrávanie dotykom mikrofónu. Má LED indikátor a je vhodný na podcasting na tichých miestach.

Mikrofón Samson Meteor

Samson Meteor Mic je mikrofón typu plug and play napájaný cez USB. Má veľkú membránu kondenzátora 25 mm, ktorá umožňuje čistý záznam. TT má tiež skladaciu konštrukciu nôh, ktorá poskytuje optimálnu polohu pri nahrávaní.

Je kompatibilný s väčšinou počítačových operačných systémov. Samson Meteor Mic má kompaktný dizajn a je solídnou alternatívou pre nahrávanie v domácich štúdiách.

ATR2100

Mikrofóny sú ideálne na to, aby ste sa dostali von a zachytili živé audio rozhovory. Dodáva sa s kardioidno-polárnym vzorom, ktorý znižuje nežiaduce zvuky zo strán a zozadu, čo zlepšuje izoláciu požadovaného zdroja zvuku.

ATR2100 má odolnú kovovú konštrukciu, ktorá umožňuje dlhotrvajúci výkon. Má mäkkú, rozšírenú frekvenčnú odozvu, ktorá je ideálna pre podcasting, nahrávanie v domácom štúdiu, terénne nahrávanie, hlasový záznam a použitie na pódiu.

Červený Smartlav +

Mikrofón je prenosný mikrofón v prenosovej triede. Je určený na použitie v širokej škále filmových, televíznych a vysielacích scenárov. Je vybavený penovou pop clonou, ktorá minimalizuje hluk vetra a spievajúcich výbušnín, ako aj odolnou montážnou svorkou so zabudovaným vedením káblov.

Mikrofón je kompatibilný so zvukovou aplikáciou, ktorá akceptuje vstup z pripojenia náhlavnej súpravy.

MXL990

Mikrofón má povrchovú úpravu šampanského. Disponuje držiakom na tlmenie vibrácií a priestorovo úsporným statívovým adaptérom, ktorý umožňuje profesionálne a flexibilné umiestnenie mikrofónu. Dodáva sa s kapsulou kondenzátora so 6-mikrónovou membránou odpudzujúcou zlato.

MXL 990 má kardioidný polárny vzor, ​​ktorý zachytáva zvuk za mikrofónom. To mu umožňuje zachytiť viac zvuku spredu. Smerová odozva mikrofónu pomáha znižovať hluk na pozadí, ktorý trápi mnohé domáce nahrávky.

Modrá snehová guľa iCE

Blue snowball iCE mikrofón je dodávaný s USB mini 5-pin B. Poskytuje krištáľovo čistý zvuk a umožňuje umiestniť mikrofón vzhľadom na zdroj zvuku, čo zlepšuje kvalitu zvuku.

Uľahčili sme vám výber najlepšieho mikrofónu na spustenie podcastu. Teraz máte zoznam všetkých 10 najlepších mikrofónov, ktoré si môžete kúpiť.

Leave a Comment