7 lacných spôsobov, ako udržať váš dom v teple

Zima prichádza. Keď teploty začnú klesať, tu je niekoľko lacných, jednoduchých a lacných spôsobov, ako sa udržať v teple a znížiť účet za teplo. Väčšina týchto vykurovacích tipov stojí menej ako 50 dolárov. Teraz nehovoríme o výmene starých okien a vyplnení podkrovia izoláciou, no tu je 7 spôsobov, ako môžete túto zimu udržať váš dom v teple.

Vymeňte filter rúry

Filtre rúry udržujú vzduch vo vašej domácnosti čistý tým, že bránia nebezpečným časticiam prúdiť po vašom dome. Časom sa však zašpinia a je potrebné ich vymeniť. To môže spôsobiť, že motor ventilátora bude pracovať ťažšie a zabráni cirkulácii vzduchu. Počas vykurovacej sezóny vymieňajte filtre približne každých 45 dní. Cena: 6 dolárov za filter.

Nainštalujte programovateľný termostat

Je to najjednoduchší spôsob, ako ušetriť peniaze a vy šetríte energiu celý deň a nič nerobíte! Zabudnite na číselník a choďte s lacným digitálnym programovateľným termostatom. Teplotu je možné nastaviť na celodennú teplotu alebo ju upraviť za hodinu. Ak sa chcete nakopnúť o pár stupňov skôr, ako sa zobudíte, môžete tak urobiť. Ak chcete nižšiu teplotu, keď idete spať, môžete urobiť to isté. Stojí to 35 dolárov.

Položte pri dverách koberec

Áno, presne ako doma s babkou a dedkom. Ľudia jednoducho nepoužívajú koberce ako kedysi. Môžete si zaobstarať pekný koberec 3 × 5 do dverí, ktorý zníži prievan a zablatenú podlahu. Dajte jeden aj do kuchyne. Stojí to 25 dolárov.

Nainštalujte detektor oxidu uhoľnatého

Každý má v dnešnej dobe detektor dymu, ale je nesmierne dôležité, aby ste mali aj detektor oxidu uhoľnatého alebo CO. Oxid uhoľnatý (CO) je smrteľný plyn bez chuti a zápachu. Každý rok príde v Spojených štátoch o život vo svojich domovoch asi 500 ľudí. Stojí to 30 dolárov.

Na noc zatiahnite závesy a žalúzie

A otvárajte ich počas slnečných dní v zime. Nechajte svoje záclony a žalúzie počas dňa otvorené, aby prepustilo slnečné svetlo a vykúrilo váš dom. Na noc ich zatvorte, aby sa vnútri udržalo teplo. Stojí to 0 dolárov.

Naplánujte si ročnú údržbu rúry

Väčšina z nás dokáže vymeniť filter rúry, ale čo všetko ostatné, čo je súčasťou údržby vašej rúry? Na to asi potrebuješ odborníka. Skontrolujú uvoľnenú niť, vysajú prach a nečistoty a skontrolujú plameň a senzory. Ak máte pripravený nový filter, pravdepodobne vám ho dajú tiež. Cena 70 dolárov.

Varte vodu na sporáku, aby ste zvýšili vlhkosť

Jednoduchý a účinný spôsob, ako zvýšiť vlhkosť vo vašej domácnosti. Stačí prevariť vodu a potom ju nechať odpariť. Teraz pravdepodobne nájdete lacný zvlhčovač v Lowes alebo Home Depot za menej ako 30 dolárov, ale tento spôsob je ZDARMA! Stojí to 0 dolárov.

Úspora peňazí sa počíta, keď platnosť faktúry vyprší

V tejto vykurovacej sezóne sa uistite, že váš dom je pripravený ušetriť na nákladoch za energie. Môže byť ťažké vykúriť svoj dom a pritom sa cítiť pohodlne. Neustále sa snažte, aby účet za teplo neprechádzal cez strechu. Dúfame, že tieto tipy vám pomôžu nájsť úspory, ktoré vám pomôžu prežiť zimu.

Leave a Comment