Inovujte svoj starý termostat na digitálny

Výmena vášho starého termostatu za programovateľný alebo digitálny termostat môže výrazne zmeniť vaše účty za elektrinu počas roka. Táto príručka vás naučí, ako vymeniť starý termostat s ortuťou, číselník alebo manuálne nastavenie za nový digitálny termostat.

Inteligentný termostat naozaj nepotrebujete

Keď príde čas na nový termostat, máte veľa možností. Je ťažké tomu uveriť, ale stále si môžete kúpiť staromódne ručné termostaty za približne 30 dolárov v Lowes a Home Depot. Manuálny termostat vyžaduje, aby ste manuálne nastavili požadovanú teplotu otočením gombíka alebo posunutím malej páčky.

Pre väčšinu výmen je to najlacnejšie a najjednoduchšie. Nie je to však najefektívnejší termostat. Hoci sa zdajú lacnejšie, v konečnom dôsledku vás budú stáť viac ako obyčajný digitálny, programovateľný alebo inteligentný termostat. Ručné termostaty nie sú také presné a míňajú veľa energie, čo pre vás znamená vyššie účty za elektrinu.

Inovujte na digitál

Ďalším krokom nahor v termostatoch je digitálny. Tu to začína byť mätúce kvôli všetkým rôznym dostupným štýlom a funkciám. Z dlhodobého hľadiska digitálny termostat ušetrí peniaze. Viac o úsporách si môžete prečítať tu: Energy Savings From Energy.gov.

Áno, mali by ste prejsť na digitálny, ale potrebujete inteligentný termostat? Jednoduchý upgrade na digitál bude stáť okolo 60 dolárov. Upgrade na inteligentné zariadenie začína na približne 150 USD a môže byť až 300 USD.

Teraz s inteligentným termostatom získate mnoho funkcií a výhod. Pravdepodobne však využijete len dve z nich: ovládať teplotu v domácnosti telefonicky a sledovať spotrebu energie. Väčšina inteligentných termostatov má ďalšie funkcie, ako sú izbové senzory, plánovanie údržby, režimy učenia a hlasové príkazy.

Inteligentné termostaty využívajú Wi-Fi pripojenie na internet, aby ste mali prístup kedykoľvek. Ak máte hodinky a chcete 24-hodinovú kontrolu, môže to stáť za príplatok.

Všetky tri som mal doma. Manuálne, digitálne a smart verzie. V dnešnej dobe by som si už určite nenainštaloval manuálny štýl. Digital pridáva k nákladom na výmenu menej ako 10 USD a dá sa vymeniť približne za hodinu. Inteligentné verzie sú pekné, ale nikdy v skutočnosti nevyužívam všetky funkcie, za ktoré som už zaplatil! A inteligentné termostaty budú vyžadovať obávanú líniu „C“. Ak žijete v dome, ktorý je starší ako 10 rokov, pravdepodobne vám tento kábel nevedie z vašej rúry a musí ho nainštalovať odborník.

Získajte digitálny termostat, ale nie inteligentný

Odporúčam základný digitálny termostat so základným programovaním. Pri väčšine digitálnych štýlov ani nemusíte používať funkcie programovania. Majú manuálnu možnosť a teplotu si nastavíte na akú chcete. Áno, robím to čiastočne preto, že som lenivý! Takto som si nastavil svoje v lete aj v zime. Áno, mohol by som to naprogramovať, ale nie je to pre mňa veľký problém nastaviť to hore alebo dole, keď idem, a znova to upraviť, keď prídem domov.

Pomocou nového digitálneho termostatu môžete vopred určiť teplotu vo vašej domácnosti na niekoľko dní a krát v týždni. Môže byť rovnako účinný ako inteligentný termostat na zvýšenie energetickej účinnosti vášho domova.

A spomínate si na skvelú funkciu nastavovania termostatu z telefónu? Používal som ho asi dvakrát do roka. Zdalo sa, že aj tak je stále niekto doma a už to má nastavené na to, čo sa mu páči, alebo som sa nikdy neobťažoval upravovať teplotu na ceste domov. V podstate vám ušetrí asi 5 sekúnd stlačením tlačidla. Mne to za tie dodatočné náklady nestojí, ale pre vás to môže byť.

Tipy na výmenu starého termostatu za neinteligentný štýl

Mnohé zmeny je možné vykonať svojpomocne. Ak nemáte skúsenosti s používaním potrebného náradia alebo nemáte žiadne skúsenosti, vždy si zverte inštaláciu odborníkom.

VYPNITE NAPÁJANIE RÚRY.

Vypnite napájanie vykurovacieho a klimatizačného systému na hlavnom servisnom paneli. Správny spínač musí byť zreteľne označený.

ODSTRÁŇTE EXISTUJÚCI TERMOSTAT

Zvyčajne potrebujete iba skrutkovač. Odskrutkujte upevňovacie skrutky termostatu a odstráňte základňu termostatu.

ODDIELTE A OZNAČTE KÁBEL

Teraz musíte odpojiť káble. Označte drôty farebnou páskou, aby ste si zapamätali, kde sa nachádzajú. Neexistuje žiadny štandardný farebný kód, takže káble budú ľahko identifikovateľné.

NAINŠTALUJTE NOVÚ ZÁKLADNU TERMOSTATU A ELEKTRICKÚ KABELÁŽ

Pri akýchkoľvek malých rozdieloch medzi jednotlivými zariadeniami postupujte podľa pokynov výrobcu. Utiahnite káblové spojenia a uistite sa, že káble a plášť sú v dobrom stave.

VLOŽTE BATÉRIE A NAINŠTALUJTE TERMOSTAT

Nainštalujte batérie do základne termostatu a namontujte ich na stenu. V tomto bode si môžete prezrieť používateľskú príručkung pre všetko programovanie, ktoré chcete vykonať.

Užite si výhody vášho nového termostatu

Existuje niekoľko spôsobov, ako ušetriť na nákladoch na vykurovanie a chladenie. Tieto digitálne zariadenia stoja len o niečo viac ako starý štýl a oveľa menej ako inteligentné zariadenia. Ale stále sú vybavené modernou technikou. Z dlhodobého hľadiska je digitálny termostat energeticky úsporný a nákladovo efektívny a bude fungovať takmer v každom dome.

Keď uvažujete o zlepšení systému vykurovania a chladenia vášho domova, nezabudnite na termostat! Správny termostat môže zlepšiť energetickú účinnosť a zároveň uľahčiť vykurovanie a chladenie vášho domova.

Leave a Comment