Keď Joe Rogan odstránil 2 miliardy dolárov z trhovej hodnoty Spotify

Pre každého, kto rád počúva podcasty, je Joe Rogan bežné meno. Joe Rogan je podcaster s miliónmi sledovateľov po celom svete. Jeho podcast sa volá „The Joe Rogan Experience“ a bol spustený v roku 2009. Ešte stále netušíte, kto je Joe Rogan a aký presne je spor medzi ním a Spotify?

Mali by ste pokračovať v čítaní!

Joe Rogan je moderátorom reality mydiel a stand-up komikov. JEHO podcast si za tie roky získal milióny verných a vystupovali v ňom niektoré z najznámejších celebrít. Hovorili s ním Kanye West, Miley Cyrus a dokonca aj Elon Musk. Šou každý mesiac zhromažďuje viac ako 10 miliónov poslucháčov.

Do roku 2020 hudobná streamovacia platforma Spotify získa „The Joe Rogan Experience“ až za 100 miliónov dolárov!

Joe Rogan odstránil 2 miliardy dolárov zo Spotify Market Value 1

Minulý rok však Joe Rogan skončil uprostred kontroverzie, keď robil rozhovor s Dr. Robertom Maloneom. DR. Malone je virológ, no zapojil sa do mnohých kontroverzií. Bol obvinený zo šírenia nesprávnych informácií o vakcíne proti Covid-19. Podporoval hnutie proti vosku a tiež povedal, že ľudia boli „hypnotizovaní“, aby nosili masky. Obvinil aj nemocnice z nesprávneho diagnostikovania pacientov s Covid-19.

Obhajoval tiež použitie lieku “Ivermectin”, ktorý je antiparazitárnym liekom. Tento liek nemá žiadne známe prínosy pri liečbe Covid-19. Nielen Dr. Robert Malone, ale aj samotný Joe Rogan priznal, že používal Ivermectin na liečbu, keď bol infikovaný Covid-19.

Ako Joe Rogan vymazal 2 miliardy dolárov z trhovej hodnoty Spotify?

Skupina takmer 300 výskumníkov, lekárov a ďalšieho zdravotníckeho personálu požadovala, aby sa proti Joeovi Roganovi podnikli kroky. Podpísali otvorený list pre Spotify s obvineniami proti Joeovi Roganovi.

Krátko nato stiahol svoju hudbu zo Spotify známy 76-ročný hudobník Neil Young. Neil Young ochorel na detskú obrnu ešte predtým, ako bola vakcína dostupná. Urobil otvorené vyhlásenie pre Spotify a povedal im, že môžu mať jeho alebo Joea Rogana. Ale nie oboje spolu. Odvtedy Neil Young vyzval svojich fanúšikov, aby prešli na iné platformy na streamovanie hudby, ako je Apple Music.

Legendárna hudobníčka Joni Mitchell tiež stála v solidarite s Neilom Youngom a dokonca odstránila svoju hudbu zo Spotify. Povedala, že Spotify poskytuje platformu pre ľudí, ktorí šíria dezinformácie a stoja ľudí životy.

Keď Neil Young stiahol svoj hudobný katalóg zo Spotify, hodnota akcií Spotify značne klesla. 27. januára tohto roku dosiahla cena akcií Spotify historicky najnižšiu hodnotu 171,32 USD/akcia. Ku koncu januára 31 už Spotify stratilo takmer 2 miliardy dolárov na príjmoch.

Čo povedal Joe Rogan na svoju obranu?

V reakcii na obvinenia, že šíri dezinformácie, povedal, že má záujem rozprávať sa s ľuďmi, ktorí majú na túto tému odlišné názory. Povedal, že v budúcnosti sa bude snažiť vyvážiť kontroverzné názory s tými, ktorí majú iný názor. Povedal, že chce prezentovať všetky druhy názorov ľudí, nielen o Covide, ale aj o témach, ako je pohoda, zdravie a kondícia.

Čo na neúspech povedal Spotify?

Krátko po vypuknutí kontroverzie generálny riaditeľ Daniel Ek povedal, že všetky podcasty, ktoré hovoria o Covid-19, sa teraz musia riadiť radami ohľadom obsahu. Hovoril aj o pravidlách obsahu, ktoré sprehľadnia usmernenia pre obsah.

Joe Rogan odstránil 2 miliardy dolárov zo Spotify Market Value 2

Ďalej dodal, že rady týkajúce sa obsahu podcastov Covid privedú poslucháčov k centru zdrojov. Toto centrum zdrojov Covid-19 bude mať aktualizovaný súbor informácií zdieľaných lekármi, výskumníkmi a orgánmi verejného zdravotníctva z celého sveta. Okrem toho Spotify stanoví pravidlá a pokyny pre svoju platformu. Každý tvorca obsahu, ktorý poruší pokyny, riskuje, že bude z platformy odstránený. Spoločnosť sa snaží viesť tvorcov k zodpovednosti za obsah, ktorý zverejňujú, a tiež im poskytnúť nástroje pre tvorcov a vydavateľov, ktoré im pomôžu lepšie porozumieť pravidlám pre obsah.

Leave a Comment