Microsoft Teams spúšťa novú funkciu na automatické odstraňovanie nahrávok

Microsoft, technologický gigant, prišiel s novou funkciou pre Teams. Najnovšia funkcia dokáže automaticky odstrániť súbory so záznamom Microsoft Teams uložené v SharePointe alebo OneDrive.

Nová funkcia bola sprístupnená v decembrových aktualizáciách spoločnosti Microsoft pre platformu spolupráce Team. Táto funkcia je riešením problému medzi Teams a Androidom, problému, ktorý spôsobil problémy so zamrznutím na niekoľkých zariadeniach pri uskutočňovaní tiesňového volania, a zahŕňa aj end-to-end šifrovanie.

Správcovia teraz budú môcť vypnúť možnosť automatického ukončenia, ktorá je predvolene povolená. Ak po spustení nevykonáte žiadnu akciu, platnosť najnovších nahrávok uplynie 60 dní po tom, ako sa automaticky nahrajú. Blogový príspevok potvrdzuje, že spoločnosť Microsoft zaviedla túto novú funkciu „kvôli obrovskému počtu dopytov zákazníkov“.

Microsoft uviedol, že platnosť novovytvorených nahrávok schôdzí Teams štandardne vyprší do 60 dní. Toto nastavenie je pre nájomníkov predvolene vždy zapnuté. Po aktivácii tejto funkcie však budú všetky vytvorené TMR po 60 dňoch od dátumu vytvorenia vymazané.

Príkazy prostredia PowerShell umožňujú správcom nikdy automaticky zrušiť plánované činnosti v Centre správcov Teams. Microsoft túto funkciu opísal ako „jednoduchý mechanizmus v domácnosti na zníženie neporiadku v úložisku“ spôsobený staršími nahrávkami. Tieto jednohodinové záznamy spotrebujú približne 400 MB cloudového úložiska.

Aby mohol tím Microsoft tvrdo konkurovať iným platformám pre videokonferencie, ako sú Google Meet, Zoom atď., pravidelne pracuje na zlepšovaní platformy. Microsoft odhalil, že má približne 250 miliónov aktívnych používateľov každý mesiac. Má cca. 80 miliónov aktívnych používateľov každý mesiac v systémoch Android a iOS.

Leave a Comment