NÁVOD NA VÝBER NAJLEPŠIEHO SNEHOVÉHO PRIETOKU

Zoznámte sa s typmi a funkciami snehových fréz Lowe a nájdite stroj, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám pri odstraňovaní snehu. Výber najlepšej snehovej frézy pre vaše potreby závisí trochu od oblasti, ktorú potrebujete vyčistiť, ale závisí aj od typu snehu, ktorý zvyčajne odstraňujete.

Lowes má zvyčajne v každom obchode k dispozícii asi 10 modelov snehových fréz s plynovým pohonom, 2 elektrické a 2 akumulátorové. Majú tiež k dispozícii asi 40 rôznych snehových fréz na špeciálnu objednávku, ktorej doručenie môže trvať až 2 týždne. Ten prvý sneh je zábavný. Všetko potom je tvrdá práca, najmä ak používate lopatu! Najväčšou úlohou po snežení je vyčistiť príjazdovú cestu a chodník – a túto náročnú prácu si najlepšie uľahčíte pomocou snehovej frézy.

Aký typ snehovej frézy je pre vás ten pravý?

Jednostupňové aj dvojstupňové stroje sú dobré na odpratávanie snehu z vašej príjazdovej cesty a chodníka, ale sneh odstraňujú rôznymi spôsobmi a každý z nich funguje najlepšie pre iné typy snehových zrážok. Či už ide o elektrickú snehovú frézu alebo plynovú snehovú frézu, na výber je snehová fréza s mnohými funkciami. Pri pohľade na rôzne modely majte na pamäti nasledujúce otázky, ktoré vám pomôžu zúžiť výber:

  • Aká veľká je oblasť, ktorú potrebujete vyčistiť?
  • Potrebujete funkcie ako elektrický štart, lampy alebo ohrievače rúk?
  • Koľko snehu ročne napadne a ako často napadne?
  • Preferujete plynový alebo elektrický model?

Tri hlavné typy snehových fréz sú dvojstupňové plynové, jednostupňové plynové a jednostupňové elektrické. Vzhľadom na to, že viac ako jeden z týchto typov môže zvládnuť vašu typickú prácu na odstraňovanie snehu, je dôležité zvážiť výhody každého z nich.

Dvojstupňové ventilátory vydržia snehové zrážky presahujúce 8 palcov. Tieto výkonné ventilátory sú najlepšie na čistenie veľkých plôch a majú motorizované kolesá, ktoré lepšie zvládajú nerovný terén a pomáhajú znižovať únavu vodiča.

Pozrite sa na vybavenie Amazonu pre chladné počasie: rukavice, čižmy, čiapky, tepelné základne

Dvojstupňová snehová fréza je zvyčajne väčšia a výkonnejšia, vďaka čomu sú dobrou voľbou do hlbokého snehu. Ak žijete v oblasti, kde je každý rok veľa snehu, môže byť tým správnym riešením dvojstupňová snehová fréza. Ideálne na riešenie „snehu s efektom jazera“, sneženie 12 palcov alebo viac alebo veľké snehové záveje. Dvojstupňové stroje najskôr nazbierajú sneh pomocou silnej, zúbkovanej skrutky. Potom sa preberie vysokorýchlostné koleso, ktoré vytlačí sneh z žľabu a odhodí ho z cesty.

Dvojstupňové snehové frézy sú ideálne pre veľké príjazdové cesty, štrkové povrchy a tvrdý utlačený sneh. Sneh uvoľňujú rýchlejšie a dlhšie ako jednostupňové fúkače pomocou vysokorýchlostného kolesa za skrutkou. Pre štrkovú prevádzku je nutný dvojstupňový model, pretože vyhladzovacia skrutka sa nedotýka zeme, niečo nadvihnú nastaviteľné klzné pätky.

Plyn alebo elektrina. Jeden alebo dva kroky?

Jednostupňové dúchadlá sú ľahšie a manipulácia s nimi je jednoduchšia ako dvojstupňové modely. Tieto ventilátory sú najlepšie na čistenie stredne veľkých oblastí so snehovými zrážkami do 8 palcov. Sneh je odvádzaný cez výstupný žľab skrutkou. S jednostupňovou snehovou frézou vysokorýchlostný rotor zbiera a odhadzuje sneh efektívnym pohybom.

Technológia Power Curve od spoločnosti Toro pomáha rotoru poháňať jednotku dopredu, vďaka čomu je jej používanie jednoduchšie a lepšie manévrovateľné. Jednostupňové snehové frézy tiež čistia chodník, čím odpadá nutnosť vracať sa a lopatou alebo zametaním dokončiť prácu. Jednostupňové stroje sú dobré pre väčšinu spevnených príjazdových ciest a chodníkov. Keďže sa čistia až po chodník, nemali by sa používať na povrchoch bez povrchovej úpravy.

Najlepšie sa používajú na odpratávanie až 9” snehu naraz. Aj keď kolesá nie sú poháňané motorom, všetky jednostupňové jednotky majú skrutky, ktoré prichádzajú do kontaktu s povrchom, čo poskytuje obmedzený pohon dopredu. Najlepšie sa používajú na spevnených plochách.

Elektrické snehové frézy: Elektrické snehové frézy sú ideálne na čistenie terás, verand, chodníkov a malých až stredne veľkých príjazdových ciest. Dobre zvládajú ľahký až mierny sneh a najlepšie fungujú pri použití na hladkých, spevnených povrchoch. Pre malé plochy, ako sú paluby, schody, terasy a malé chodníky – kam sa väčšia snehová fréza nedostane – môžete zvážiť elektrickú snehovú frézu.

Elektrické modely sú vo všeobecnosti hospodárnejšie a vážia menej ako ich náprotivky poháňané plynom, vďaka čomu sa s nimi ľahko manévruje. Pretože ich musíte zapojiť, tieto ventilátory zvyčajne fungujú najlepšie v oblastiach bližšie k vášmu domu. Keď používate svoju elektrickú snehovú frézu, nezabudnite si zakúpiť výkonný vonkajší predlžovací kábel, ktorý zodpovedá požiadavkám vášho modelu na napájanie. Kupujte si tiež len veľkosť, ktorú potrebujete, aby ste predišli zbytočnej strate energie.

Plynová snehová fréza: Plynová snehová fréza poskytuje veľa výkonu a je k dispozícii v jednostupňových aj dvojstupňových modeloch. Jednostupňové dúchadlá majú skrutku, ktorá rozbíja sneh a následne ho nadvihne a odhodí nabok. Dvojstupňové jednotky majú skrutku, ktorá zdvíha sneh, a obežné koleso, ktoré ho odfukuje, takže môžu vyčistiť

cesta s väčším výkonom.

Celkovo sú plynové jednotky o niečo ťažšie a vyžadujú si väčšiu investíciu vopred, ale sú ideálne na čistenie veľkého množstva.husté sneženie z veľkých príjazdových ciest. Aj keď vyžadujú pravidelnú údržbu a spaľujú palivo, poskytujú vám väčší dosah a čistiaci výkon ako iné zariadenia na odstraňovanie snehu. Pomocou jednostupňových jednotiek očistite hladké, malé až stredne veľké príjazdové cesty, chodníky, verandy, terasy a terasy od ľahkého až stredného snehu.

Dvojstupňové jednotky, ktoré môžu mať šírku až 45 palcov, si poradia nielen s väčšími a dlhšími príjazdovými cestami, ale zvládnu aj príjazdové cesty bez asfaltu či štrku. Sú ideálne na odpratávanie ťažkých nákladov s mokrým snehom z dlhých a širokých príjazdových ciest.

Nezabudnite pracovať bezpečne

Podľa Komisie pre bezpečnosť spotrebného tovaru spôsobí odhadzovanie snehu každý rok 3000 poranení prstov vrátane amputácií. Zanesený žľab alebo kryt skrutky nikdy nečistite ručne. Väčšina strojov sa teraz dodáva s plastovým čistiacim nástrojom, ale stačí metla.

Okrem snehu dokáže snehová fréza – najmä malý jednokrokový model – nabrať a odhodiť ľad, štrk a iné predmety. Počas práce držte ľudí a domáce zvieratá mimo dosahu. Pri strojoch poháňaných plynom používajte ochranu sluchu. Pred doplnením paliva počkajte, kým motor plynového modelu nevychladne. Pri elektrických modeloch použite vonkajší predlžovací kábel s funkciou ističa zemnej poruchy a kábel držte ďalej od otáčajúcej sa skrutky.

Leave a Comment