Porovnajte náklady na osvetlenie vianočného stromčeka – LED svetlá a obyčajné

Lowes má množstvo umelých vianočných stromčekov, LED svetiel, svetelných reťazcov, lanových svetiel, cencúľ, sieťových svetiel a ďalších, ktoré vám pomôžu naštartovať vašu dovolenku a užiť si vianočný víkend. Od stromov, ktoré sú predosvetlené až po tie, ktoré sú dostatočne malé, aby sa zmestili na dosku vášho stola, Lowes má strom, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu priestoru, vášmu štýlu a vášmu rozpočtu.

Vianočné osvetlenie na našich stromčekoch, okolo krbu a vonku sú dôležitými sezónnymi dekoráciami.

Vytvárajú príjemnú žiaru, vďaka ktorej si chcete v interiéri svietiť cez deň aj v noci. Počas vianočného víkendu spotrebujeme doma oveľa viac energie, čo následne ovplyvňuje váš účet za elektrinu. Preto sa oplatí prejsť na LED osvetlenie stromčeka, ako aj používať energeticky úsporné žiarovky vo vašej domácnosti počas celého roka.

Každým rokom je čoraz viac stromčekov ozdobených LED osvetlením. Svetelná dióda alebo LED osvetlenie vianočného stromčeka vyžaruje silné svetlo sviečok, ktoré spotrebuje o 80 percent menej energie ako žiarovky. Vydržia tiež dlhšie a zostávajú chladnejšie ako tradičné žiarovky, pretože nemajú vlákno.

Vďaka brilantnej farbe sú LED lampy ideálne pre vnútorné aj vonkajšie použitie. Prechod na LED vianočné osvetlenie počas sviatočného obdobia šetrí energiu a peniaze. Jednoducho povedané, vianočné osvetlenie LED spotrebuje na osvetlenie obrazovky menej wattov a prúdu. Menej wattov znamená nižšie účty za elektrinu.

Koľko wattov spotrebuje vianočné osvetlenie?

Watt je miera množstva spotrebovanej energie. Watt sa zvyčajne poskytuje na žiarovku alebo reťazec, ktorý je uvedený na žiarovke alebo v blízkosti štítkov UL na reťazci.

Najstaršou žiarovkou na trhu je veľký model C7. Sú veľké a farebné a existujú už desaťročia. Ich použitie je tiež najdrahšie. Ďalej je mini lampa. Mini žiarovka alebo žiarovka spotrebuje výrazne menej wattov ako väčšia žiarovka C7. Ale novšie LED svetlá zvyčajne spotrebujú o 80-90% menej ako žiarovky.

LED vianočný svetelný efekt je výrazne menší ako u žiaroviek a žiarovky zostanú vždy chladné na dotyk. LED žiarovky šetria peniaze na účte za elektrinu aj ako investíciu: s priemernou životnosťou 20 000+ hodín v porovnaní s 3 000 hodinami žiaroviek.

Koľko môžete ušetriť?

Použili sme priemerné náklady na kilowatthodinu 0,15 za kilowatthodinu. Jedna kilowatthodina je 1000 wattov. Náš vzorec na výpočet prevádzkových nákladov:

Porovnali sme 100-početnú mini žiarovku s prázdninovou súpravou so 100-násobnou LED svetelnou sadou. Oficiálna hodnota príkonu každej „lampy“ je 0,4 wattu pre mini set a 0,07 wattu na LED. 100s reťazec žiaroviek beží pri 40 wattoch, zatiaľ čo 100s LED má asi 7 wattov. Jednoducho vydelíte watty/kilowatthodiny, aby ste získali náklady na hodinu prevádzky.

Prevádzkové náklady na vianočné osvetlenie:

Žiarovky. (40 wattov / 1 000) = 0,04 kilowattov. Teraz vezmite 0,04 kilowattov X 1 hodina X 0,15 centov za hodinu = 0,006 centov za hodinu alebo približne 6 centov na 10 hodín používania. Na prvý pohľad to neznie veľa, ale pamätajte, že je to pre každú svetelnú slučku.

Vynásobte to typickými 10 svetlami na vianočnom stromčeku a máte náklady 0,60 centov za 10 hodín používania.

Led lampy. (7 wattov / 1000) = 0,007 kilowattov. Teraz vezmite 0,007 kilowattov X 1 hodina X 0,15 centov za hodinu = 0,001 centov za hodinu alebo približne 1 cent na 10 hodín používania. Vynásobte to 10 vláknami na strome a máte náklady 0,10 centov za 10 hodín používania.

Zrátané a podčiarknuté doláre: Ak máte žiarovky zapnuté 10 hodín denne po dobu 30 dní, používanie 10 drôtov žiaroviek bude stáť približne 18 USD.

Použitie 10 káblov LED svetiel vás bude stáť asi 3 doláre.

Áno, LED žiarovky budú stáť viac, ale oveľa lacnejšie ako tradičné žiarovky.

UŠETRETE VIAC PEŇAZÍ POUŽITÍM HODINY

Áno, časovače pomáhajú šetriť energiu tým, že presne naplánujú, koľko hodín by ste mali používať vianočné osvetlenie. Stačí nastaviť časovač a sadnúť si, kým sa váš stromček rozsvieti alebo sa dvor zmení na vianočnú krajinu zázrakov.

Vy ovládate, kedy sa zapnú, vypnú a koľko alebo ako málo bude váš účet za elektrinu v januári!

Leave a Comment