Prečo neexistuje iPhone 9 a Windows 9?

Aký je však dôvod toho istého? Bola to obchodná stratégia alebo niečo iné? To isté sa dialo aj v čase Windowsu, Microsoft spustil Windows 10 hneď po Windowse 8. Každý mal na tú istú vec rôzne názory. Poďme si teraz prečítať o skutočnej príčine!

Prečo Apple neuviedol iPhone 9?

Apple prvýkrát po niekoľkých pokusoch a chybách uviedol na trh svoj prvý iPhone v roku 2007. V roku 2017 to bolo desať rokov, čo bol predstavený prvý iPhone. Na svoje ročné výročie chceli urobiť niečo vzrušujúce a iné, v roku 2017 boli v trende ešte užšie rámiky. Kvôli čomu iPhone zaostával, Apple chcel riešenie, ako to prekonať.

iPhone 8 a iPhone 8 plus ponúkli šok vo svojich špecifikáciách. Aby mu dali nový vzhľad a sledovali trend, potrebovali na svojom produkte urobiť nejaké zmeny. Kombinácia užších rámikov a špeciálnej príležitosti ich prvého výročia bola to pravé pre uvedenie iPhonu X.

Pomenovanie nového iPhone ako iPhone 9 by naznačovalo, že iPhone je medzi iPhone 8 a iPhone X a zdalo by sa, že je o 3 roky starší.

To bola jedna z logických úvah, Apple sa neobmedzuje len na veľmi efektívny a pútavý marketing.

So správou o uvedení nového iPhonu sme všetci očakávali, že to bude iPhone 9, no Apple mal ponúknuť niečo iné. Predstavila iPhone X a zachovala si svoj marketingový a brand image.

Windows 10 bol spustený hneď po Windowse 8. Po spustení sa všetci pýtali: „Čo sa stalo s Windowsom 9? ”

Windows 8 bol veľký prepadák!! Microsoft sa musel zo straty spamätať. Chceli urobiť určitú vzdialenosť medzi prepadákom, ktorým bol Windows 8 a jeho nástupca. Je to psychologická hra a odkaz na skutočnosť, že Windows 10 je veľkým krokom nahor a ďaleko od Windowsu 8.

Microsoft povedal, že vynechal Windows 9, pretože chcel ukázať, aká veľká zmena je Windows 10 oproti predchádzajúcim verziám a ako spoločnosť robí veci.

Ďalším veľkým dôvodom bolo, že to chcelo znamenať nový začiatok pre produkt.

Bolo to z rovnakého dôvodu, pre ktorý Apple preskočil 9 – pretože spoločnosť chce znamenať nový začiatok pre produkt, rovnako ako to urobil Microsoft, keď preskočil Windows 9 a prešiel z Windowsu priamo na Windows 10.

Leave a Comment