RBI zavedie indickú digitálnu menu do roku 2023

V indickom rozpočte na roky 2022-2023 ministerka financií Únie Nirmala Sitharaman hovorila o spustení indickej digitálnej meny. Navrhla, že digitálnu menu zavedie Reserve Bank of India (RBI) a že sa bude sústreďovať okolo technológie Blockchain. Zavedenie digitálnej meny zabezpečí “veľký impulz” pre ekonomiku, dodala.

Čo hovorí Nirmala Sitharaman o digitálnej mene

Nirmala Sitharaman povedala, že digitálna mena pomôže spravovať menový systém. Spolu s tým táto digitálna mena prispeje aj k lacnejšiemu a efektívnejšiemu systému správy meny. dodala, že 2022-2023 finančnú podporu od RS. Štáty dostanú 1 milión na uľahčenie investícií.

  • RBI zavedie indickú digitálnu menu do roku 2023 1
  • Okrem toho opísala plány na 30-percentnú daň z príjmov z predaja digitálnych aktív.
  • Čína bola prvou veľkou ekonomikou, ktorá vydala digitálnu menu

Prvou digitálnou menou vydanou veľkou ekonomikou bol čínsky digitálny RMB. Tadžikistan už v septembri 2021 vyhlásil vytvorenie CBDC. Stalo sa tak s nadáciou Phantom Foundation. Prvou africkou krajinou, ktorá odhalila svoje CBDC, bola Nigéria. CBDC bolo odhalené 25. októbra.

India sa tak pridala k ďalším krajinám, ktoré už svoju digitálnu menu majú.

Minister pre úniu tiež navrhol zriadiť expertný výbor na zabezpečenie vhodných opatrení na zvýšenie investícií rizikového kapitálu a rizikového kapitálu.

Leave a Comment