Všetky potrebné informácie o skrytých domácich bezpečnostných kamerách

Jedna vec, o ktorú sa všetci bojíme, je bezpečnosť našich blízkych a nášho majetku. Ale aby sme zaručili bezpečnosť a ochranu nášho domova, môžeme byť okolo 24 x 7? Odpoveď je zjavne nie. Ale vďaka svetu technológií môžeme byť tam, aj keď nemôžeme! Môžeme dohliadať na svoje domovy a kancelárie, keď vybavujeme veci, na dovolenke alebo keď potrebujeme byť preč.

Začnime tým, že vám položíme niekoľko otázok:

  • Vždy sa obávate o bezpečnosť svojho domova, keď nie ste nablízku?
  • Chcete dávať pozor na svoj dom, keď ste preč na dovolenke?
  • Nemôžete v noci poriadne spať zo strachu o vašu bezpečnosť alebo bezpečnosť vašej rodiny?
  • Ak ste čo i len na jednu z vyššie uvedených otázok odpovedali „áno“, máme pre vás dokonalé riešenie.

skrytá domáca bezpečnostná kamera 1

Všetky svoje starosti môžete uvoľniť inštaláciou skrytých bezpečnostných kamier vo svojom dome. Skryté bezpečnostné kamery môžu byť skvelou investíciou ako pre bezpečnosť vášho domova, tak aj pre váš pokoj.

Skryté bezpečnostné kamery majú výhody aj nevýhody. Nižšie uvádzame niektoré body, ktoré by ste mali zvážiť pred investíciou do bezpečnostného systému pre váš domov alebo pracovisko.

Výhody skrytej domácej bezpečnostnej kamery: –

Skrytý bezpečnostný systém funguje dobre, pretože nie je viditeľný pre každého. Ako majiteľ domu alebo firmy viete o umiestnení vášho bezpečnostného systému iba vy. Tým sa zabráni možnosti manipulácie bezpečnostného systému zo strany potenciálnych zločincov.

Aktivity vo vašom objekte a jeho okolí môžete jednoducho sledovať aj počas vašej neprítomnosti. Či je deň alebo tma v noci, môžete sa cítiť pohodlne a nechať skrytú bezpečnostnú kameru robiť svoju prácu.
S cenovo dostupnejšou technológiou sú skryté bezpečnostné kamery alebo špionážne kamery lacnejšie. Pre všetky peňaženky je k dispozícii jedna.

Aké sú nevýhody skrytých domácich alebo firemných bezpečnostných kamier?

Skrytá bezpečnostná kamera nemá technickú výhodu nahrávania zvuku. Ak chcete sledovať aktivity vo vašej nehnuteľnosti a chcete s tým aj zvuk, musíte pripojiť mikrofón.

Hoci existujú skryté kamery prakticky pre každý rozpočet, pravdou je, že kvalitný bezpečnostný systém môže byť veľmi drahý. Jasný a súvislý obraz väčšinou zaručujú pokročilé fotoaparáty.

skrytá bezpečnostná kamera pre domácnosť

Existuje možnosť, že aj keď ste nainštalovali skrytú bezpečnostnú kameru, nemusíte mať prístup k žiadnym obrázkom. Môže sa to stať, pretože kamery môžu niekedy prestať fungovať kvôli čisto technickej chybe.

Skryté bezpečnostné kamery nedokážu zastaviť zločin. Úprimne povedané, môžu sledovať aktivity a zbierať dôkazy. Vyskytlo sa tiež veľa prípadov, keď sa zločincom podarilo obísť bezpečnostné kamery a páchať trestnú činnosť.

Objavili sa prípady, keď boli ľudia bez ich súhlasu natáčaní v hotelových izbách, šatniach atď. Takže v prípadoch, keď bola kamera úmyselne skrytá, môže byť zneužitá

Na čo treba pamätať pri inštalácii skrytého bezpečnostného kamerového systému?

Uistite sa, že máte zmapované presné body, kde potrebujete nainštalovať kamery. Dôkladné posúdenie vám môže pomôcť identifikovať potenciálne problémové oblasti. Bezpečnostné kamery sú väčšinou potrebné na vchodových a garážových dverách.

V závislosti od umiestnenia kamier si musíte vybrať medzi bezdrôtovými alebo káblovými kamerami

Bezdrôtové kamery sa samozrejme nastavujú jednoduchšie, pretože fungujú s WiFi. Pri inštalácii káblovej inštalácie kamery budú káble prechádzať buď stenou alebo stropom

Musí sa vyriešiť aj zdroj napájania kamier. Káblový kamerový systém bude napájaný pomocou jednoduchého kábla, ktorý zvyčajne obsahuje audio, video a napájacie funkcie v jednom. Bezdrôtové kamery sú napájané batériami, ktoré je možné buď nabíjať, alebo je potrebné z času na čas vymeniť

Skryté bezpečnostné kamery by mali byť umiestnené vo výške. Umiestnenie kamier vo výške nielenže poskytuje lepšiu viditeľnosť, ale tiež udržuje systém mimo dosahu detí, domácich zvierat a potenciálnych zločincov.

Ak inštalujete fotoaparát za účelom fotenia zvonku okna, pamätajte na to, že IR zmyje obrázky. Aby ste sa s týmto problémom vysporiadali, môžete buď vypnúť funkciu nočného videnia, alebo možno nájsť spôsob, ako zablokovať svetlo z miestnosti.

Aký typ bezpečnostnej kamery si vybrať?

Všetci vieme, že pokiaľ ide o kvalitu obrazu, čím vyššie rozlíšenie, tým lepšie. Platí to však aj pre bezpečnostné kamery?

skrytá domáca bezpečnostná kamera 3

Odpoveď na túto otázku leží v šedej oblasti. Hoci vyššie rozlíšenie znamená, že kvalita vášho obrazu by bola lepšia, znamená to tiež, že obrázky zaberajú viac miesta na záznam. Zhruba 4k obrázky budú vyžadovať takmer štyrikrát viac miesta na pevnom disku, ak by sa mali nahradiť obrázkami 1080p. 4k kamerový systém zvyčajne vyžaduje veľa

komplexnejšiu sadu internetu a vybavenia. Preto tento systém najviac preferujú podnikatelia.

Dúfame, že by sme vám mohli pomôcť vo vašom úsilí vedieťo skrytých bezpečnostných systémoch pre váš domov!

Leave a Comment