Zistite, aký typ notebooku je vhodný pre vás do 40 000

Notebooky sú v dnešnom svete nevyhnutné nástroje. Od vypuknutia pandémie sa ich význam desaťnásobne zvýšil, najmä medzi študentmi a odborníkmi. Online kurzy mimoriadne sťažili študentom zvládanie štúdia, projektov, úloh a iných oblastí zodpovednosti bez dobrého a spoľahlivého notebooku. Na druhej strane väčšina profesionálov a dokonca aj freelancerov používa svoje notebooky na prácu z domu, na stretnutia, vytváranie prezentácií, tabuliek, modelov a iných úloh počas dňa. Celková záťaž znížená týmito zariadeniami sa výrazne zvýšila a mnohým ľuďom ich staré zariadenia už nebudú vyhovovať.

Ak ani vaše zariadenie momentálne nespĺňa vaše potreby, možno je ten správny čas na inováciu. Nové zariadenie musí nielen zvýšiť rýchlosť, produktivitu, úložisko alebo iné oblasti, ktoré vašim starým zariadeniam chýbajú, ale malo by byť aj cenovo dostupné a musí odôvodňovať svoju cenu. Často sa stretávame s tým, že mnohé z kvalitných kúskov sú pre mnohých študentov či dokonca profesionálov dosť nedostupné. Jedným z riešení tohto problému je nákup týchto zariadení od spoločnosti EMI. Bajaj Finserv EMI Store je najlepšou destináciou na nákup exkluzívnych položiek v EMI. Môžete využiť mnohé stimuly Navratri a Diwali, ako sú napríklad cashback kupóny v hodnote až Rs. 5 000 navyše k bežným nálezom a zľavám.

V tomto článku sa pozrieme na niektoré dôležité faktory, ktoré treba mať na pamäti pri kúpe notebooku do 40 000.

Veľkosť notebooku – Najdôležitejším faktorom je typ práce, ktorú zamýšľate so svojím novým notebookom vykonávať. Budete sa chcieť uistiť, že ste si vybrali správnu veľkosť. Veľkosť nie je ako pamäť RAM alebo úložisko prenosného počítača, pretože sa nedá dodatočne upgradovať. Zasekli ste sa pri akejkoľvek veľkosti, ktorú si vyberiete, takže si to dobre premyslite. Notebooky majú zvyčajne veľkosť od 11,6 palcov do 17,3 palcov. Menší notebook so systémom Windows je tou správnou cestou, ak je prenosnosť a pohyb prioritou. Hľadajte notebooky s 12,5-palcovou alebo 13,3-palcovou obrazovkou, ktoré vážia okolo 1 až 1,5 kilogramu. Upozorňujeme však, že tieto počítače nemusia byť nevyhnutne vybavené rovnakými špičkovými procesormi alebo grafickými kartami ako ich väčší príbuzní.

Vo väčšine prípadov budú mať aj obmedzený počet portov. Ak práca, ktorú budete s novým zariadením vykonávať, potrebuje väčšiu obrazovku alebo samostatnú grafiku, musíte zvážiť väčšiu veľkosť obrazovky. Tieto menšie notebooky sú ideálne pre ľudí, ktorí často cestujú so svojimi zariadeniami, ako sú cestovatelia blogeri alebo študenti, ktorí nevyžadujú veľký výpočtový výkon.

Procesor – pri kúpe nového notebooku je ťažké prehliadnuť niektoré z podporných zariadení Intel Core. Pravdepodobne ste si všimli štítky na všetkých nových notebookoch Intel Core i3 v starších zariadeniach alebo procesoroch Core i5 a Core i7 vo väčšine nových zariadení, aj keď nepoznáte technický žargón. Mnoho ľudí si myslí, že procesor Intel Core poskytuje najlepšie výsledky, keď hovoríme o multitaskingu. Čipy Core i3 sa často nachádzajú v starších a cenovo dostupných systémoch, zatiaľ čo notebooky Core i5 tvoria väčšinu nových počítačov strednej triedy. Zariadenia s procesorom Core i7 sú určené pre jednotlivcov, ktorí potrebujú väčšinu svojich notebookov. Majte však na pamäti, že náklady na systém poháňaný Core i5 alebo Core i7 budú výrazne vyššie ako náklady na prenosný počítač Core i3. Ak teda hľadáte zariadenie pod 40 000 INR, vyberte si to s procesorom Intel Core i5.

Okrem toho sú CPU Ryzen Mobile od AMD v súčasnosti dostupné v notebookoch a notebookoch od niekoľkých vybraných predajcov. Ak ste hráč, toto je obzvlášť príťažlivá voľba na preskúmanie. Procesory Ryzen Mobile sú zvyčajne kombinované s grafickými čipmi AMD Vega, ktoré výrazne prevyšujú integrovanú hernú grafiku Intel.

RAM – Predtým ste nepotrebovali viac ako 4 GB RAM, aby ste z počítača dostali maximum. V súčasnosti by ste mali vo všeobecnosti považovať 8 GB za minimálnu požiadavku. 16 GB je tou správnou voľbou, ak ste veľkým používateľom. Medzitým, ak chcú hráči ten najlepší zážitok, mali by zvážiť rozšírenie pamäte na 32 GB (alebo viac). Viac pamäte RAM umožňuje súčasnému fungovaniu viacerých aplikácií a systém môže kedykoľvek rýchlo získať prístup k viacerým údajom, čo je veľmi užitočné pri operáciách, ako je úprava fotografií a videa. Ak ste profesionál a používate počítač často, mali by ste zvážiť zakúpenie zariadenia s 8-16 GB RAM. Študenti si však môžu myslieť, že stačia počítače so 4-8 GB RAM.

Kapacita úložiska – Kedysi boli v móde pevné disky, ktoré sa však v posledných rokoch dostali do nemilosti, najmä v tenkých a ľahkých notebookoch. Sú totiž pomalé, objemné a vydávajú značné teplo a hluk. Typ úložiska SSD na druhej strane poskytuje výrazne vyššie rýchlosti v porovnaní s pevným diskom, pracuje ticho a je možné ho nainštalovať spôsobom, ktorý výrazne nezvýši hmotnosť a objem notebooku. Najviac viac Pracovníci začali používať úložisko SSD ako normu pre notebooky kvôli týmto zjavným výkonom. Ak si pre svoj nový notebook zaobstaráte typ úložiska SSD, budete prekvapení, ako rýchlo dokáže načítať aplikácie, načítať dáta a spustiť systém.

Jediným problémom je, že SSD disky nemajú takú hrubú kapacitu ako pevné disky. Úložisko SSD je navyše často drahšie ako tradičné pevné disky v pomere rupií ku gigabajtom. Môžete sa zaseknúť pri notebooku s kapacitou 128 GB, 256 GB alebo 512 GB, čo by stálo oveľa viac ako notebook s 1 TB alebo 2 TB pevným diskom. Mnoho výrobcov notebookov a počítačov teraz kombinuje menšie SSD s väčším pevným diskom, aby to kompenzovalo. Zákazníci tak získajú výhody rýchlosti, keď ponechajú svoj operačný systém na úložisku SSD a zároveň majú dostatok miesta pre zvyšok svojich dát.

Toto boli niektoré z najdôležitejších faktorov, ktoré treba mať na pamäti pri kúpe notebooku. Kombinácia týchto faktorov vám môže pomôcť optimalizovať typ zariadenia, ktoré vyhovuje vašim potrebám, a zároveň ušetriť peniaze. Okrem toho môžete vždy hľadať nákup týchto zariadení v spoločnosti EMI. Bajaj Finserv EMI Store vám umožňuje nakupovať prémiové položky na jednoduchých EMI. So sieťovou kartou Bajaj Finserv EMI Network Card si môžete zariadenie zakúpiť aj u EMI zadarmo.

Leave a Comment