Zostavený zoznam dôležitých motocyklových vychytávok a príslušenstva

Štýlové, no stále šikovné moto vychytávky a doplnky urobili z jazdy zábavu a pohodlie pre súčasnú generáciu vášnivých cyklistov. Na trhu je množstvo rôznych doplnkov a vychytávok, z ktorých si môžete vybrať. Ale keďže sa vám zdá, že ste v tom nový, dávame vám náskok, pretože musia mať vychytávky pre motorkárov spolu s nejakým príslušenstvom.

Pred odchodom si musíte kúpiť motocyklové veci a príslušenstvo

Vodotesný držiak na telefón

Netreba dodávať, že cyklisti a ich veci sú náchylní na vystavenie vode, prachu a teplu. Hoci sú smartfóny, ktoré dnes používa väčšina ľudí, vodotesné, stále je dobré ich mať správne zabezpečené. Vodotesný držiak telefónu je dodávaný s rukoväťou, aby ste ho mohli namontovať na rukoväť motocykla. Telefón sa dá pekne pripevniť na riadidlá a priehľadná škrupina umožňuje užívateľovi ľahkú navigáciu.

Bluetooth headset

Toto zariadenie rieši veľa problémov a šetrí veľa času. Ak cestujete v skupine, komunikácia je veľmi dôležitá pre plánovanie a bezpečnosť. Možno budete musieť urobiť naliehavý pracovný pohovor alebo sa počas jazdy porozprávať s rodinou. Nechcete zmeškať nič dôležité alebo nechcete zastaviť svoju cestu, aby ste prijali hovor. S náhlavnou súpravou Bluetooth môžete telefonovať bez rizika držania telefónu počas bicyklovania.

Okrem toho vám náhlavná súprava Bluetooth pomôže zabaviť sa pesničkami a zároveň si užívať cestu. Toto je jeden z najdôležitejších motocyklových gadgetov na zozname.

Nabíjačka na telefón

Kolobežky síce začali mať vstavané nabíjačky telefónov, no motorky túto funkciu zatiaľ nedostali. Používanie telefónu na navigáciu počas jazdy na bicykli vybije batériu rýchlejšie, ako sa očakávalo. Nabíjačku telefónu typu plug-and-play možno jednoducho namontovať na akýkoľvek bicykel bez toho, aby ste museli strihať káble. Neprepadne ani záruka. To je užitočné najmä pre ľudí, ktorí sa chystajú na expedície do neznámych oblastí a tiež pre tých, ktorí pracujú v spoločnostiach zaoberajúcich sa spolujazdou.

Lampy na prilbu

Brzdové svetlá na bicykli sa môžu po prejazde blatom alebo kašou znečistiť a stať sa menej viditeľnými alebo neviditeľnými, čo je pri nočnej jazde nebezpečný výkon. Problém sa dá jednoducho vyriešiť pomocou lampy na prilbu. Pohodlne sedí na zadnej strane prilby a na fungovanie využíva batériu. Existujú rôzne režimy, ako napríklad núdzový režim, ktorý spôsobí rýchle blikanie lampy, nočný režim, kde lampa bliká každé dve sekundy atď.

Štartér na odtlačky prstov

Je to ako odomykanie smartfónu odtlačkom prsta. Táto jednotka sa pripája k zapaľovaniu a umožňuje cyklistovi naštartovať motorku dotykom. Nezamkne však rukoväť na motorke. Bicykel však môžete naštartovať štýlovo.

Chladič na prilbu

Toto je pravdepodobne jeden z najlepších motocyklových gadgetov pre motocyklistov. Indiánske letá sú neodpustiteľné, ale s chladiacim boxom na prilbu môžete mať prilbu v lete pohodlne. Radiátor je pripevnený k plnej prilbe a udržuje nízku teplotu znížením tepla na niekoľko stupňov. V chladiči je nádrž na vodu a ventilátor a je napájaný z batérie. Môže pracovať nepretržite 8-10 hodín.

Cool vesta

V Indii možno budete pri jazde na bicykli v horúcom a vlhkom počasí potrebovať niečo viac ako len chladiaci box na prilbu. Chladiaca vesta sa dá nosiť pod bežnú jazdeckú bundu. Udržuje teplotu pod kontrolou. Najlepšie na tom je, že nie je napájaný z batérie, takže sa nemusíte starať o jeho nabíjanie.

Vyhrievané rukoväte

Nielen letá, ale aj zimy sú v niektorých častiach Indie rovnako nepríjemné. Ľuďom, ktorí cestujú na motorkách do najchladnejších častí Indie, často tŕpnu ruky. Vyhrievané rukoväte ponúkajú dobré riešenie tohto problému. Môžu byť namontované cez existujúcu rukoväť. Tie sú napájané batériou a podľa potreby sa dajú nastaviť na rôzne úrovne vyhrievania, aby sa cyklista cítil pohodlne.

Bar-end DRL

Je to skvelý spôsob, ako zlepšiť viditeľnosť bicykla, najmä v noci. Koncová lišta DRLS je namontovaná tak, aby blikala, aj keď sú aktivované smerové svetlá. Slúžia na dvojaký účel: byť užitočné a dobre vyzerať.

Akčné kamery

Keď je uvedená motorkárska výbava, akčné kamery nemôžu zostať pozadu. Mnohí ľudia radi natáčajú svoje zájazdy. V minulosti to však zahŕňalo nebezpečné kúsky, pretože jedna osoba musela držať fotoaparát alebo telefón v jednej ruke a druhou rukou ovládať bicykel. S akčnou kamerou nikto nemusí riskovať. Na trhu sú k dispozícii rôzne vysoko kvalitné vodotesné akčné kamery, ktoré sa dajú jednoducho namontovať na prilbu alebo bicykel a video môže byť tiež stabilnejšie.

V tomto článku sme uviedli zoznam nevyhnutných vychytávok pre motocyklistov. Ak však viete o iných vychytávkach na motorku alebo si myslíte, že je dosť dôležité niečo iné, čo nám chýbalo pridať do zoznamu, pokojne napíšte do komentára nižšie a pomôžte tak ostatným jazdcom v komunite.

Leave a Comment